Gdańska Fundacja Kształcenia Managerów

Oto przykład wykorzystania szkolenia “z półki”.

Celem naszego klienta – Gdańskiej Fundacji Kształcenia Managerów – było zaoferowanie studentom Executive MBA szkolenia o wybitnej wartości dydaktycznej.

Tematem szkolenia było radzenie sobie z trudnymi postawami pracowników wobec postawionych celów. Jest to sytuacja, z którą na co dzień spotykają się managerowie wszystkich szczebli, we wszystkich organizacjach. IDEACENTER posiada w swojej ofercie gotowe szkolenia, odpowiadające na częste i uniwersalne wyzwania, przed którymi stają managerowie i pracownicy. Tak też było ze szkoleniem „Trudne sytuacje w pracy managera”. Szkolenia przeprowadzone było na sali, przez duet trenerski – trener GFKM oraz trenerami IDEACENTER. Taki duet pozwolił na powiązanie szkolenia z programem studiów, a równocześnie sprawne zastosowanie metodologii VIREMO™

Odtwórz wideo

Jak przebiega szkolenie?

W trakcie warsztatu uczestnicy są wyposażeni w gogle Oculus  spotykają się z wirtualnymi pracownikami – których sylwetki pokazujemy obok-  którzy reagują w różny sposób na postawione cele. Dzięki ćwiczeniom w goglach, uczestnicy bezpiecznie testują różne strategie rozmów z pracownikami demonstrującymi niekonstruktywne postawy wobec stawianych celów. Szkolenie uczy  mechanizmów, które pozwalają zachować spokój i zdecydowanie wobec agresji, bierności i manipulacji a także rozpoznawania poszczególnych postaw i wpływania na nie.

Opinie uczestników szkolenia:

"Gogle pozwalają wyizolować się i skupić na tej sytuacji, nic nie rozprasza i nie zastąpi tego postać na ekranie telewizora, komputera, nie będzie tego efektu skupienia Menedżerowie są często” czerwoni” albo “niebiescy” (wg DISC - nota redaktora) i nie zwracają uwagi na emocje, są one dla nich bez znaczenia, a te ćwiczenia w VR pokazały, że z emocjami też warto i można pracować."

"Powtarzalność sytuacji pozwala skupić się na sobie samym, bo w realu skupiam się tylko na pracowniku, bo mam tylko jedną szansę."

„Podobało mi się, że mogłam kilka razy powtórzyć obserwację dokładnie tego samego, bo w pracy nie jest to możliwe”  

„Ciekawe jest zaobserwować najpierw siebie, a potem pracownika, na to nie ma czasu w pracy/w rzeczywistości”

„Szczególnie w zetknięciu z agresywnym pracownikiem, fajne było to, że to było w bezpiecznych i kontrolowanych warunkach (...) czułem się bezpiecznie”

Opinie Klienta:

„Wprowadziliśmy technologię wirtualnej rzeczywistości do programów MBA w obszarach związanych z zarządzaniem ludźmi, a konkretnie w aspekcie prowadzenia przez menedżera trudnych rozmów z różnymi typami pracowników. Wykorzystanie elementów VR zostało wpasowane w program – jako element całościowego procesu rozwojowego. Nie traktujemy tej technologii jako efektownego gadżetu, choć oczywiście zajęcia prowadzone z jej wykorzystaniem zyskują na atrakcyjności. VR przede wszystkim pomaga nam osiągać określone cele dydaktyczne”

– mówi Tomasz Harackiewicz, członek zarządu Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów.

Media o projekcie:

Inne realizacje:

szkolenia dla biznesu

Lafarge Cement SA

Oto przykład szkoleń „na miarę”, stworzonych na indywidualne zamówienie Klienta – Lafarge Cement S.A. Zadaniem postawionym przed naszą firmą było …

Więcej >