KORZYŚCI Z METODY VIREMO™

Oszczędność czasu

szkolnie VIREMO™ na Stanowisku edukacyjnym trwa 3x krócej niż na sali z goglami. Według badań PwC szkolenia w goglach skracają szkolnie 4-krotnie w porównaniu do szkoleń na sali.

Oszczędność budżetu

w przypadku szkoleń gotowych („Z półki”) oszczędność zaczyna się już  od jednego zakupionego szkolenia. W przypadku szkolenia „na miarę”, przy grupie 80-ciu pracowników, koszt obniża się o 50%. 

Pomiar postępów uczenia się

zarówno w goglach VR jak i na platformie istnieje możliwość zapisywania wyników ćwiczeń. Z raportów mogą korzystać uczestnicy, trenerzy i menedżerowie. Wyniki umożliwiają projektowanie kolejnych kroków rozwojowych. Według badań PwC, uczestnicy po szkoleniu VR 275% chętniej stosują nowe kompetencje w praktyce, niż po tradycyjnym szkoleniu.

Skalowalność

szczególnie szkolenia na SE zapewniają dostęp do szkoleń z kompetencji miękkich dla dużej grupy pracowników. 

Zaangażowanie emocjonalne

ćwiczenia w goglach VR wywołują prawdziwe oraz intensywne emocje, skupiają uwagę i skłaniają do zmiany postawy, myślenia i samoświadomości. Bieżący feedback, który otrzymują, zachęca do ćwiczeń. Wg. badań PwC, ćwiczący w goglach VR są 3,75 razy bardziej emocjonalnie związani z treścią niż ćwiczący bez gogli.

Bezpieczeństwo emocjonalne i koncentracja

ćwiczenia w goglach VR zapewniają intymność, uczestnik odcina się od rzeczywistości i może w bezpiecznych warunkach przeżywać sytuacje o różnym nasileniu emocjonalnym. Jest szczery i otwarty wobec siebie samego. Nikt go nie obserwuje i nie zakłóca jego doświadczeń. W badaniach PwC wykazano, że podczas ćwiczeń w goglach VR uczestnicy są 4-krotnie bardziej skoncentrowani niż podczas tradycyjnych szkoleń

Indywidualne dopasowanie

ćwiczenia w goglach VR można wykonywać wielokrotnie oraz zwiększać intensywność ćwiczeń poprzez testowanie dodatkowych strategii. Dzięki temu każdy uczestnik może dopasować poziom i intensywność ćwiczeń do swoich indywidualnych potrzeb.

Wysoki standard

szkolenie w VR zapewnia wysoką jakość nauki. Każdy uczestnik widzi dokładnie takie same sytuacje w VR/360 i wykonuje takie same ćwiczenia. Dzięki temu zachowujemy pożądany standard i merytorykę na każdym szkoleniu, niezależnie od trenera czy grupy. To ważne jeśli pracodawca chce wdrożyć nowe postawy lub standardy pracy w całej organizacji lub w dużym zespole.