Inteligencja emocjonalna to najpewniejszy prognostyk wydajności w pracy

Współczesne firmy są coraz bardziej świadome wagi umiejętności miękkich i chętnie w nie inwestują. Raport PwC  What’s on the mind of CEOs in Central and Eastern Europe” pokazuje, że 90% prezesów twierdzi, że organizacje powinny uczyć się umiejętności miękkich. Niektóre z najszybciej rozwijających się ról (sprzedaż, obsługa klienta, UX) są w dużej mierze oparte na umiejętnościach miękkich. Środowisko VUCA (zmienność, niepewność, złożoność i niejednoznaczność), w którym obecnie działa większość firm, jest kolejnym wyzwaniem powodującym zwiększoną potrzebę rozwoju umiejętności miękkich. 

Podstawą kompetencji miękkich jest inteligencja emocjonalna (IE). TalentSmart przeanalizował IE wraz z 33 innymi ważnymi umiejętnościami w miejscu pracy i odkrył, że:

„Spośród wszystkich ludzi, których badaliśmy w pracy, odkryliśmy, że 90% najlepszych pracowników ma również wysoki poziom inteligencji emocjonalnej” mówi dr Travis Bradberry

Zwiększenie inteligencji i umiejętności miękkich pracowników pomaga budować lepsze, bardziej satysfakcjonujące i wydajne środowiska pracy.

Więcej artykułów w wybranym temacie:

Cztery razy szybciej

Atuty i ograniczenia wirtualnej rzeczywistości w szkoleniach. VR w szkoleniach z kompetencji miękkich w pigułce –  przeczytaj artykuł eksperta IDEACENTER opublikowany …

Więcej >
Filmy 360

Dlaczego nasze filmy VR/360 są tak realistyczne?

Co mówią nasi kursanci? „Przeprowadziliście bardzo dobry „wywiad środowiskowy” – pokazaliście to, co przeżywamy na co dzień. Jestem pod wielkim …

Więcej >
raport

Raport PwC – VR w szkoleniach

Dzięki niedawno opublikowanemu raportowi PwC, po raz pierwszy poznaliśmy obiektywne i mierzalne dane na temat efektywności szkoleń miękkich prowadzonych przy …

Więcej >