Work Life Balance w czasach pandemii

 „Każdy pracownik musi sobie z tym radzić, ale nie każdy potrafi odnaleźć się w tych szczególnych warunkach. Przełożeni często także sami cierpią i zbierają żniwo nowych trudności własnych, pracowników a nierzadko i klientów.” – mówi nasz ekspert Anna Leśnikowska-Jaros

sprzedaż

Rok 2020 zostanie w pamięci pracowników jako wyjątkowy pod wieloma względami. Sytuacja pandemii, globalnej niepewności, fizycznej separacji i wiele innych utrudnień i ograniczeń powoduje, że liderzy zmieniają swoje myślenie o tym, jak dbać o pracowników. Ciekawe wyniki pokazało badanie przeprowadzone przez Qualtrics 2021 Experience Trends. The HR leader’s guide to the trends shaping the future of employee experience” . Według badania w 2020 roku uległy znacznej zmianie kluczowe czynniki napędzające zaangażowanie pracowników. Trzy obszary, które mogą mieć największy wpływ na ludzi w każdej organizacji w 2021 roku to:

  • Dobre samopoczucie pracowników (employee well-being)
  • Podejmowanie działań na podstawie informacji zwrotnej od pracowników
  •  Skuteczność menedżera – przywództwo

„Dobre samopoczucie pracowników pozostaje krytyczne dla organizacji, które nieustannie zmagają się z wyzwaniami czasu pandemii. Czy organizacja zapewnia przy tym wystarczającą elastyczność dla pracowników, którzy godzą pracę i życie osobiste, czy wspiera pracowników zgłaszających się z wszelkimi problemami zdrowotnymi rodziny, czy po prostu poświęca czas na wysłuchanie uwag pracowników? W tej chwili organizacje muszą to robić, aby dbać i wspierać dobre samopoczucie pracowników. Gdy organizacje zadbają o swoich pracowników, pracownicy z kolei okażą troskę i oddanie swojej pracy i organizacji.” – mówi Lauren Rice, XM Scientist, Qualtrics.

Nasz program „Work life balance” wspiera pracowników na wszystkich szczeblach organizacji, w tym liderów, aby potrafili:

  • wchodzić elastycznie w różne role i umieć z nich wychodzić 
  • elastycznie organizować swoją pracę 
  • stawiać priorytety, wybierać i odpuszczać
  • w porę rozpoznawać symptomy zmęczenia, stresu i umieć szybko na nie reagować
  • zarządzać swoimi emocjami, budować automotywację
  • utrzymywać dobre relacje, wyjaśniać na bieżąco nieporozumienia.

Wierzymy, że umiejętności komunikacyjne są szczególnie potrzebne w tym trudnym czasie. Potwierdzają to także badania Technavio-GlobalSoftSkillsTrainingMarket2020-2024

Więcej artykułów w wybranym temacie:

Cztery razy szybciej

Atuty i ograniczenia wirtualnej rzeczywistości w szkoleniach. VR w szkoleniach z kompetencji miękkich w pigułce –  przeczytaj artykuł eksperta IDEACENTER opublikowany …

Więcej >
sprzedaż

Work Life Balance w czasach pandemii

 „Każdy pracownik musi sobie z tym radzić, ale nie każdy potrafi odnaleźć się w tych szczególnych warunkach. Przełożeni często także …

Więcej >
rozszerzona rzeczywistość

Akademia Sprzedaży w VR

Akademie sprzedaży zazwyczaj projektuje się pod szczególne potrzeby Klienta. I tak było tym razem. W 2020 roku stworzyliśmy Akademię sprzedaży …

Więcej >